Strona firmowa zasady

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najpozytywniejsze okresy bycia wszystkiej osoby. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Istnieje wówczas dla nich znak, że rozwój dziecka przechodzi w normalnym stylu oraz i w uczciwy sposób uświadamia je, iż mają pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie mocno, praktycznie z dnia na doba, a pierwsze bicie serca jest możliwe do usłyszenia obecnie w 21 dniu ciąży.

Na wstępu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi więc bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle duże (całe 6 mm), iż będzie bogata je zarejestrować w poszukiwaniach USG. Niestety, zawsze będzie jednak za malutkie, by ocenić jego właściwy rozwój. Aby prawidłowo ocenić rozwój dziecięcego serca, niezbędne będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli należy o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już około 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, która stanowi w okresie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serduszka, przy użyciu stetoskopu, jest dodatkowe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na obecny element – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez cały okres ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Był ostatnie a znak dla poprawiającego się organizmu dziecka, że dotąd nie kolej na samodzielne oddychanie, należy za to skupić się na określonym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w całości rozwinięte właśnie w sezonie porodu. Z tego składnika wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie osiągalne w dowolnej chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.