Egzotyczne potrawy

Dzięki programom kulinarnym oraz videoblogom w sieci gotowanie broniło się teraz bardzo popularne. Kucharze amatorzy gotują, pieką, smażą i rozpisują się, robią zdjęcia, kręcą filmy i przekonują innych do przetestowania ich autorskich przepisów. Serwisy społecznościowe, portale internetowe oraz blogi pękają w szwach od ilości propozycji kulinarnych. Teraz można przygotować wszystko, wszędzie i o dowolnej chwili. Wystarczy wybrać sobie ulubiony przepis, zrobić zakupy i gotować ile dusza zapragnie.

Potrawy z wszystkiego świata Gotowanie stawało się jeszcze bardziej efektowne, bowiem na polski rynek trafiają teraz produkty spożywcze z całego świata. Jeszcze kilkanaście lat temuż mogliśmy właśnie pomarzyć o egzotycznych potrawach. Bo kto z nas wychowany na pomidorowej i zimnych nóżkach w galarecie słyszał o takich materiałach jak jarmuż, kaki, chia albo oraz o nowych orientalnych zyskach i przyprawach? Nikt, prawda? Prawda jest taka, że samodzielne eksperymentowanie w kuchni stały nam wszczepione przez wszechobecną modę, która przeminie w momencie, gdy ludzie zaczną wykorzystywać energię do obcowania z kosmosu, czyli prawdopodobnie nie! Dzięki powszechnie dostępnym produktom w marketach, możemy ciż przygotować potrawy które są specjalnością w innych krajach np. Japonii, Peru czy RPA.

Wilk maszynka do mielenia mięsa Jeżeli czyli nie jesteś wegetarianinem a do istnienia potrzebujesz daleko niż powietrza, oczywiście w Twojej kuchni często odwiedza mięso, a wraz z nim kotlety wieprzowe, tuszki, podroby, filety drobiowe także znacznie dużo innych równie smacznych kąsków. Z pewnością niejednokrotnie próbowałeś przygotować samodzielnie burgery? Zdradzę Ci tajemnicę - najlepiej kup świeże mięso wołowe (np. antrykot) i sam zmiel je. Wilk maszynka do mielenia mięsa idealnie będzie się do tego nadawać. Tak przygotowane mięso przypraw solą, pieprzem, dodaj koniecznie jajko, czosnek i następnie uformuj kotlety i przygotuj je naprawdę dużo jak lubisz. Samodzielne przygotowywanie dań tworzy własną zaletę - wiesz, co jesz natomiast im mniej tłuszczu, mniej cukru a więcej warzyw i mniej przetworzonych elementów tym dania nawet te tradycyjne stoją się dużo lepsze.